Dłuższe stosowanie plastrów Contractubex daje dobry efekt

Skuteczność preparatów na blizny. Zel i plastry Contractubex. Wyniki badań

Skuteczność preparatów na blizny. Zel i plastry Contractubex skuteczne na blizny. Wyniki badań

Badanie potwierdza: Dłuższe stosowanie plastrów Contractubex daje dobry efekt kosmetyczny i kliniczny w tworzeniu się blizny

Uwzględniono barwę, obecność powierzchownych naczyń krwionośnych, elastyczność, wypukłość, bolesność I uczucie świądu. U 94,4% pacjentów skutecznie przeciwdziałano powstaniu blizn przerosłych.

Dłuższe stosowanie plastrów Contractubex daje dobry efekt kosmetyczny i kliniczny w tworzeniu blizny pooperacyjnej tak w okresie pozabiegowym jak i odległym czasie.

PUBLIKACJA Z 2018 ROKU PRZEDSTAWIAJĄCA RANDOMIZOWANE, OTWARTE BADANIE NA REPREZENTATYWNEJ GRUPIE 109 PACJENTÓW.

Cel badania: ocena skuteczności terapii kompresyjnej z wydłużonym w czasie stosowaniem plastrów Contractubex w powstawaniu blizn u dzieci po zabiegu chirurgicznym.

Materiał i metoda: w badaniu uczestniczyło 109 pacjentów w wieku od 2,1 do 5,3 lat, po zabiegach chirurgicznych w tym 73 chłopców i 36 dziewcząt. Pacjentów podzielono na dwie grupy, w grupie głównej były 54 dzieci. Blizne oceniano według skali Vancouver (VSS)* po 10, 30 i 90 dniach od przebytego zabiegu operacyjnego.

Wyniki: w 94,4 % pacjentów miało efekty dobre, 3,7% zadawalające i 1,9% niezadawalające.

Powstanie blizn przerosłych w głównej grupie było istotnie mniejsze niż w grupie kontrolnej 8:1.

Wnioski: Dłuższe stosowanie plastrów Contractubex dało dobry efekt kosmetyczny i kliniczny w tworzeniu blizny pooperacyjnej tak w okresie pozabiegowym jak i odległym.

*Vancouver Scar Scale (VSS) – skala do oceny blizn. Uwzględnia barwę, obecność powierzchownych naczyń krwionośnych, elastyczność, wypukłość, bolesność I uczucie świądu.

Tytuł, oryginalny badania:
„Новый подход в компрессионной терапии послеоперационных рубцов”
“A new approach in the compression therapy of postoperative scars”
„Nowe podejście w terapii kompresyjnej blizn pooperacyjnych”
Rostov State Medical University, Rostov-on-Don, Russian Federation 2018 (2) s. 79-84
DOI: 10.17116/hirurgia2018279-84
Minaev SV1, Ivchenko AA1, Babich II2, Gerasimenko IN1, Isaeva AV1, Ivchenko GS1, Kachanov AV1, Bolotov YN1
1. Stavropol State Medical University, Stavropol, Russian Federation
2. Rostov State Medical University, Rostov-on-Don, Russian Federation

 

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Podmiot odpowiedzialny Merz Pharmaceuticals GmbH, Niemcy
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora sp. z o.o. sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
© 2020 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.