Blizny na twarzy - metody, leczenie, usuwanie przebarwień - Contractubex

W Turmi (Afryka) podkreślają piękno kobiet. W kinematografii są jednym z elementów charakterystycznego wizerunków gangsterów. Każda blizna to pewna historia. Choroby, nieszczęśliwego wypadku. Najwięcej emocji wzbudzają blizny na twarzy. Odsłonięte, stanowią nie tylko defekt estetyczny, ale i bardzo często są powodem obniżonej samooceny oraz wycofania się z życia towarzyskiego. Jak temu zapobiec? Pielęgnacja i mobilizacja blizny na twarzy, w połączeniu z zabiegami, sprawią, że będzie ona ledwo widoczna.

 

Blizny na twarzy

Skóra twarzy Od czego robią się blizny?

Blizna to efekt ostatniego etapu gojenia się rany. Ubytek w skórze właściwej jest zastępowany przez włóknistą tkankę łączną. Blizny na twarzy mogą być pamiątką po nieszczęśliwym wypadku, urazie, przebytej operacji lub chorobie. Bywa i tak, że powstają w wyniku nieodpowiedniej pielęgnacji.

  • Blizny po trądzikowe

Jednym z rodzajów blizn na twarzy są blizny po trądzikowe. Choroba skóry, związana ze stanem zapalnym gruczołów łojowych, dotyka nie tylko nastolatków, ale i dorosłych. Jeśli jej przebieg wiąże się z powstawaniem ropnych wyprysków, wyciskaniem zmian lub nieprawidłową pielęgnacją skóry, ryzyko powstania blizn po trądziku znacząco wzrasta.

Blizny na twarzy po trądziku to najczęściej blizny zanikowe. Przybierają postać niewielkich wgłębień na skórze, będących efektem zbyt małej ilości włókien tkanki łącznej. U niektórych osób blizny potrądzikowe są wypukłe (tzw. blizny przerostowe). Trzeci rodzaj blizn po trądzikowych to przebarwienia skóry. Niewielkie plamy w odcieniach różu lub brązu pojawiają się w miejscach, w których rozwijał się stan zapalny.

Warto podkreślić, że blizny na twarzy po trądziku mogą być zarówno świeże, jak i stare. Do gabinetów lekarskich zgłaszają się osoby dorosłe, których twarz pokrywają charakterystyczne blizny. Są one efektem braku lub błędnego leczenia trądziku w okresie nastoletnim.

  • Blizny na twarzy po ospie wietrznej

W przypadku ospy wietrznej schemat powstawania blizny na twarzy jest podobny. Ta choroba zakaźna wiąże się z powstawaniem na skórze pęcherzyków z płynem surowicy. Gdy te pękają i na ich miejscu tworzą się strupki, chory skarży się na uczucie swędzenia. Drapanie zmian może być przyczyną rozwoju stanu zapalnego w ich obrębie i tym samym - tworzenia się blizn. Mowa o bliznach zanikowych, czyli wspomnianych już wcześniej niewielkich zagłębieniach na skórze.

  • Powypadkowe i pooperacyjne blizny na twarzy

Blizny na twarzy to bardzo często efekt nieszczęśliwego wypadku. Przerwanie ciągłości skóry może być wynikiem upadku, a nawet i przypadkowego dotknięcia twarzy ręką, w której trzymasz nóż do krojenia chleba. Jeśli ranka jest mała, zagoi się szybko i będzie niewidoczna. Gdy doszło do poważniejszego urazu, w miejscu rany może pojawić się blizna.

Blizny po operacji to pewnego rodzaju pamiątka po chorobie. Mimo to większość osób nie chce, aby była ona widoczna. To, co jest charakterystyczne dla tego rodzaju blizn to fakt, że są one równe . Zakłada się także na nie szwy. Sprzyja to lepszemu gojeniu rany, niż ma to miejsce w przypadku na przykład rany szarpanej.

  • Blizny na twarzy po oparzeniach

Przyczyn powstawania blizny pooparzeniowej jest kilka. Może to być efekt nieszczęśliwego wypadku i polania się wrzątkiem. Zetknięcia skóry z gorącym żelazkiem. Działania na skórę żrącej substancji chemicznej. Wyróżnia się III stopnie oparzenia. Blizny są efektem oparzeń głębokich II stopnia oraz oparzeń III stopnia. To, co je wyróżnia, to trudny proces gojenia. Towarzyszy mu uczucie ściągania i napięcia skóry. Blizna na twarzy po oparzeniu, lub na innym obszarze ciała, zazwyczaj jest twarda. Może powodować ograniczenie ruchu mięśni.

Warto także wspomnieć o bliznach na twarzy po oparzeniach słonecznych. Tak! Choć trudno to sobie wyobrazić, nadmierne opalanie może być przyczyną powstania blizn. Zazwyczaj poparzenia słoneczne objawiają się zaczerwienieniem skóry i jej tkliwością. Bywa jednak i tak, że na skórze powstają pęcherze lub skóra się łuszczy. Stan zapalny może się rozwinąć zarówno w miejscu pęknięcia pęcherza, jak i w rance powstałej w wyniku zrywania schodzących płatów skóry. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry po opalaniu. Unikniesz nie tylko kłopotów z regeneracją naskórka, ale i blizn.

Blizny po oparzeniu mogą być trudniejsze w leczeniu ze względu na ich głębokość i obszar uszkodzenia. Pielęgnacja powinna koncentrować się na zachowaniu wilgoci blizny i unikaniu dalszych uszkodzeń. Produkcja kolagenu odgrywa kluczową rolę w leczeniu, a odpowiednie kremy i żele mogą wspomagać ten proces leczenia blizn i przebarwień.

contactubex - maść na bliznę po opryszczce

Kup teraz

 

Blizna na twarzy po opryszczce

Blizny na twarzy - nieodpowiednia pielęgnacja i stosowanie brudnych akcesoriów do pielęgnacji

  • Blizny na twarzy - nieodpowiednia pielęgnacja i stosowanie brudnych akcesoriów do pielęgnacji Ten punkt może wywołać zdziwienie. Warto podkreślić, że nie musisz mieć trądziku, aby na Twojej twarzy pojawiły się blizny. Nieodpowiednia pielęgnacja i wyciskanie grudek oraz krostek także mogą skutkować rozwojem stanu zapalnego w rance i powstaniem blizny. Co więcej, jeśli masz na twarzy niewielkie ranki różnego pochodzenia, a nakładając makijaż, stosujesz brudne pędzle i gąbeczki, to ryzyko rozwoju infekcji także rośnie.

 

Leczenie blizn - Jak długo goją się blizny na twarzy?

Blizna zaczyna się goić już w momencie powstania rany. Proces ten dzieli się na 4 fazy. Pierwsza z nich to faza zapalna. W miejscu rany tworzy się skrzep. Faza druga to moment oczyszczania się rany. Trwa ok. 7 dni. Faza trzecia, gojenia, trwa kilka tygodni. W miejscu ubytku tworzy się tkanka łączna. Ostatnia faza to faza przebudowy. Może trwać od kilku miesięcy do nawet kilku lat, w zależności od rodzaju i głębokości rany, jej pielęgnacji. Zarówno proces gojenia się blizny, jak i jej ostatecznej przebudowy zależy również od takich czynników, jak wiek czy stan zdrowia. U osób z np. cukrzycą procesy te mogą być dłuższe. Wraz z wiekiem spada też produkcja kolagenu w skórze, który jest niezbędny do budowy blizny.

Blizny na twarzy

Warto jednak pamiętać, że masz wpływ na ostateczny wygląd blizny. Odpowiednia pielęgnacja rany oraz mobilizacja bliny to klucz do tego, aby blizna na twarzy:

  • nie ograniczała mimiki,
  • była jaśniejsza i gładsza,
  • nie rozwinęła się w bliznowca.

Mobilizacja blizny to proces, który należy rozpocząć od razu po zagojeniu się rany. Wykonuj delikatny masaż okolicy blizny, jak i samej blizny, gdy smarujesz ją maścią. Masaż poprawia ukrwienie skóry, zwiększając dotlenienie i odżywienie tkanek. Jest to kluczowe w procesie ich regeneracji. Mobilizacja blizny pozwoli Ci uniknąć wystąpieniu zrostów, bólu, przykurczu stawów i mięśni. Ruchoma, elastyczna blizna na twarzy to przede wszystkim efekt Twoich działań i pielęgnacji.

Usuwanie blizn po trądzikowych - Nowoczesne Metody

Usuwanie blizn potrądzikowych jest ważnym zagadnieniem dla wielu osób poszukujących skutecznych metod pielęgnacji skóry. Chociaż nowoczesne technologie takie jak laserowe usuwanie blizn i metody medycyny estetycznej, na przykład peelingi chemiczne, są skuteczne, często wymagają one serii zabiegów i mogą być kosztowne. A procesy regeneracyjne często trwają długo i wymagają odpowiedniej pielęgnacji.  Alternatywą usuwania blizn na twarzy jest stosowanie żelu na blizny Contractubex, który pomaga w leczeniu blizny na ciele, i jest dostępnym i łatwym w użyciu rozwiązaniem. Ten żel skutecznie wspomaga proces gojenia, stymulując regenerację skóry i redukując widoczność blizn. Contractubex, zawierając heparynę, wyciąg z cebuli i alantoinę, jest odpowiedni do codziennej pielęgnacji blizn po trądzikowych, oferując delikatne, ale efektywne działanie. Maść ta skutecznie pomaga usunąć blizny.

Jak pozbyć się blizny na twarzy? Stosuj żel na blizny

W przypadku blizn na twarzy mobilizacja i pielęgnacja powinna przebiegać z użyciem specjalistycznych preparatów na blizny. Ich skład został opracowany tak, aby wykorzystać cenne właściwości kluczowych dla regeneracji skóry składników aktywnych. Stosuj żel na blizny na twarzy regularnie, zgodnie z ulotką dołączoną do produktu lub według wytycznych lekarza. Który preparat na blizny jest najlepszy? Kieruj się składem. Aby mieć pewność działania produktu, wybierz lek aby zniwelować niechciane blizny. Przy wyborze preparatu na blizny, szczególnie ważne jest, aby pamiętać, że delikatna skóra twarzy wymaga specjalnej uwagi i odpowiednio dobranych składników Oprócz wybierania odpowiednich preparatów, ważne jest też skupienie się na kompleksowym leczenie blizn na twarzy, co może znacząco poprawić wygląd i zdrowie skóry.

Blizny na twarzy

Przykładem leku, dostępnego bez recepty, jest żel na blizny Contractubex. W jego składzie znajdziesz aż trzy substancje czynne: heparynę, wyciąg z cebuli oraz alantoinę.

Blizny na twarzy

Heparyna

Substancja o działaniu przeciwzapalnym, pobudzająca proces regeneracji tkanek. Zmniejsza obrzęk i zaczerwienienie, poprawia ukrwienie skóry. Przyczynia się do odpowiedniego nawodnienia tkanek, co może skutkować zahamowaniem wzrostu blizny oraz jej zmiękczeniem.

Wyciąg z cebuli

Bogaty w witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego procesu przebudowy skóry. Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Zmniejsza ryzyko wzrostu fibroblastów bliznowców, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się nadmiaru tkanki na bliźnie i jej przerostowi. Rozjaśnia blizny.

Alantoina

Łagodzi świąt i podrażnienia. Zwiększa zdolność tkanki do wiązania wody, zmiękczając bliznę. Stymuluje przenikanie pozostałych substancji czynnych, zwiększając skuteczność działania produktu.

Contractubex to bezbarwny żel na blizny, dostępny w dwóch opakowaniach - po 20 i 50 g. Szybko się wchłania. Jak go stosować? Wmasuj żel w bliznę, w kierunku od jej środka do brzegów. Unikaj gwałtownych, szarpiących ruchów.

Zapobieganie powstawaniu nieestetycznych blizn - Kluczowe wskazówki

Zapobieganie powstawaniu nieestetycznych blizn wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry, szczególnie po trądziku lub ospie. Ważne jest, aby nie manipulować skórą podczas gojenia się ran, ponieważ może to prowadzić do powstania blizn. Należy stosować kremy nawilżające i chroniące skórę, które wspomagają naturalny proces gojenia się rany. Regularne stosowanie kremów z filtrem UV również pomaga w zapobieganiu przebarwieniom i utrzymaniu zdrowego wyglądu skóry.

Pielęgnacja skóry - jakie kosmetyki na blizny na twarzy najlepiej stosować?

Dbanie o bliznę to nie tylko regularne stosowanie żelu na blizny na twarzy, ale i właściwy dobór kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry. Odstaw na bok produkty z alkoholem w składzie, który podrażnia skórę. W zamian szukaj kosmetyków ze składnikami, które wykazują działanie nawilżające i regenerujące.

Pielęgnacja skóry - jakie kosmetyki na blizny na twarzy

Witaminy

Zamiast zastanawiać się, jak zakryć blizny na twarzy, skup się na tym, aby wspomóc ich przebudowę i zmniejszyć widoczność. Pomogą Ci w tym kosmetyki z witaminą A, C i E w składzie. To antyoksydanty, opóźniające proces starzenia się skóry. Jednak to ich niejedyne właściwości.

Witamina A na blizny zmniejsza stany zapalne i zwiększa wzrost komórek skóry. Dba o jej jędrność i elastyczność. Witamina E nawilża i działa przeciwzapalnie. Zwiększa produkcję kolagenu i elastyny w skórze, które dbają o jej zagęszczenie i lepszą kondycję. Witamina C ma właściwości rozjaśniające i przeciwzapalnie. Stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych, które transportują składniki odżywcze. Aktywuje także produkcję kolagenu.

Kolagen

Kluczowa substancja dla procesu regeneracji skóry. Tworzenie się nowej tkanki łącznej w miejscu ubytku skóry jest możliwe dzięki powstawaniu nowych włókien kolagenowych. Kolagen to substancja występująca naturalnie w skórze, ale możesz go także dostarczać wraz z dietą i w pielęgnacji skóry.

Składniki nawilżające, regenerujące i rozjaśniające skórę

Pielęgnacja blizny na twarzy powinna opierać się na sprawdzonych składnikach. W wygładzeniu i nawilżeniu blizny pomoże Ci aloes. Działanie rozjaśniające wykazuje sok z cytryny. Wąkrota azjatycka stymuluje proces produkcji kolagenu i wygładza skórę. Olej z nasion dzikiej róży zwiększa elastyczność, stymuluje regenerację i działa rozjaśniająco. Śluz ze ślimaka zmiękcza bliznę, jest bogaty w witaminy A, C i E oraz alantoinę. Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, jak i zmniejsza stany zapalne. Wygładzająco i nawilżająca działa także miód. Cynk wspomaga regenerację, przebarwienia na twarzy i gojenie się blizn z twarzy. Aktywuje produkcję kolagenu i redukuje stany zapalne.

Pielęgnacja i mobilizacja blizny na twarzy powinna być połączona także z dbaniem o nawodnienie organizmu oraz dietą (zwróć uwagę na witaminy A, C i E oraz wspomniany cynk). Z pomocą przychodzą także zabiegi na blizny na twarzy. Ich dobór powierz doświadczonemu lekarzowi.

Podsumowując

Wśród różnych metod leczenia blizn, takich jak laser frakcyjny, silikonowe plastry, czy dermabrazja, Contractubex wyróżnia się jako wygodna i skuteczna alternatywa w codziennej pielęgnacji. Zapewnia on skuteczne sposoby na blizny, będąc zarazem mniej inwazyjnym, ale efektywnym rozwiązaniem. Jego unikalna formuła oferuje praktyczne sposoby usuwania blizn, pozwalając na łagodną, ale skuteczną pielęgnację skóry, bez konieczności stosowania bardziej inwazyjnych procedur jak zabieg usuwania starych i głębokich blizn metodą laserową. Contractubex to dostępne i praktyczne podejście do pielęgnacji skóry dla osób szukających efektywnego leczenia blizn na twarzy.

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe.To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podmiot odpowiedzialny Merz Pharmaceuticals GmbH, Niemcy
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora J. Dąbkowska sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora J.Dąbkowska sp.k.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
© 2020 - 2021 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.