Opinie użytkowników żelu na blizny Contractubex®

Zobacz zdjęcia przed i po kuracji przesłane do nas przez pacjentów.

jak dbać o bliznę - zdjęcia pacjentów
jak dbać o bliznę - zdjęcia pacjentów
Pacjentka lat 30, po zabiegu operacyjnym polegającym na uwolnieniu gałązki nerwu podrzepkowego. Leczenie preparatem Contractubex rozpoczęto w 21 dniu po zabiegu. W chwili obecnej - trzy miesiące po zabiegu wygląd blizny zadawalający. Leczenie preparatem trwa nadal.
blizna po wszczepieniu endoprotezy
blizna po wszczepieniu endoprotezy
Pacjentka lat 70 z rozpoznaniem choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego lewego. Zakwalifikowana do zabiegu alloplastyki całkowitej kolana. Zabieg wykonano zgodnie z wcześniejszą kwalifikacją. Proteza cementowana. Zabieg i okres pooperacyjny bez powikłań. W chwili obecnej pacjentka porusza się bez asekuracji kul i zaopatrzenia ortopedycznego. Blizna leczona preparatem Contractubex.
efekt stosowania żelu Contactubex na blizny
Pacjentka lat 45, po zabiegu wszczepienia implantu z powodu martwicy i ubytku w obrębie kości skokowej lewej. Wcześniej leczona za pomocą osocza bogato płytkowego wszczepianego do ubytku kostnego, które nie przyniosło oczekiwanego efektu. Drugim etapem było pobranie kości w celu wyhodowania chrząstki w warunkach laboratoryjnych, ale hodowla się nie powiodła. Leczenie operacyjne z zastosowaniem wspomnianego wszczepu przyniosło efekt, pacjentka po wygojeniu rany i leczeniu rehabilitacyjnym w pełni odzyskała sprawność. Blizna jest prawie niewidoczna i nie stanowi defektu kosmetycznego. Nie wymaga jakiejkolwiek korekty i maskowania.
efekty stosowania maści Contractubex na blizny
Przypadek 13. letniego chłopca z urazem w postaci rany ciętej palca III. Dziecko zaopatrzone chirurgicznie w warunkach ambulatoryjnych. Rana zszyta, po odpadnięciu strupów stosowano żel Contractubex 3 razy dzienni przez okres 2 miesięcy. Uzyskano całkowitą sprawność palca z pełnym zakresem ruchu. Blizna niebolesna, płaska. Dziecko nadal leczone preparatem.
efekty stosowania żelu Contractubex na blizny
Zdjęcia otrzymaliśmy od p. Ewy. Pani Ewa oparzyła tę cześć ręki parą wodną, która wydostała się z gotującego garnka. Na skórze pojawiły się pęcherze i doszło do powstania otwartej rany. Początkowo rana bolała. Pani Ewa zastosowała Contractubex żel kilka dni po zdarzeniu, po tym jak rana była sucha, nie sączyły się płyny. Na noc, na bliznę nakładała żel, większą ilość, na to gazik i kawałek foli. Folię na brzegach zabezpieczała plastrem opatrunkowym. W ten sposób tworzy się opatrunek okluzyjny

Opatrunki okluzyjne stosuje się do wzmocnienia efektu działania maści, żeli i preparatów leczniczych nakładanych na rany. Efekt otrzymujemy dzięki zmniejszeniu parowania specyfiku, ograniczenia jego wysychania, czy wysuszania w kontakcie z zanieczyszczeniami. Na dzień, kilka razy dziennie, pani Ewa niewielką ilość żelu Contractubex wsmarowywała w miejsce oparzenia. Nasza pacjentka żel będzie jeszcze stosować do momentu kiedy blizna zmieni kolor, rozjaśni się i zbliży do koloru skóry.
efekty stosowania Contractubex żel
ZOBACZ EFEKT jaki przynosi CONTRACTUBEX® żel po jednym miesiącu stosowania.

Po odpadnięciu ostatniego strupka, pacjent smarował bliznę 4 razy w ciągu dnia. Dodatkowo, delikatnie ją masował ruchami kolistymi. Blizna rozjaśniła się, nie ,,ciągnęła” i nie sprawiała bólu. Przed wyjściem na zewnątrz bliznę p. Jarek smarował kremem przeciwsłonecznym z wysokim filtrem UV. Żel, pacjenta zamierza jeszcze stosować przez najbliższe tygodnie.
Co na bliznę na brodzie u dzieci - plastry Contractubex
Wypadki czasem się zdarzają mimo wszelkich starań. Pani Monika podzieliła się z nami zdjęciami 5 letniego syna, który przewrócił się na hulajnodze. Nie zauważył studzienki kanalizacyjnej i brodą uderzył w kostkę brukową, rana na brodzie wymagała trzech szwów. Po ich zdjęciu stosowali regularnie przez miesiąc plastry Contractubex® aby wspomóc proces gojenia się i zmniejszyć widoczność blizny. Efekty widać na zdjęciach.
Jak wygląda blizna po cesarskim cięciu?

Jedna z pacjentek przesłała nam zdjęcia swojej blizny po operacji cesarskiego cięcia. Stosowała żel Contractubex® oraz na noc plastry Contractubex®. Na drugim zdjęciu widać efekty, jak zmieniła się blizna po miesięcznej kuracji.
Operacja ślinianki zostawia bliznę za i pod uchem. To dość widoczne miejsce i warto zadbać aby blizna była jak najmniejsza. Otrzymaliśmy od pacjentki list z podziękowaniem za skuteczne działanie żelu i plastrów na blizny Contractubex® oraz zdjęcia wykonane telefonem. Na zdjęciach widać bliznę przed i po miesięcznej kuracji.
Jak wygląda blizna po cesarskim cięciu?

Widać na zdjęciu z lewej strony. Jak skutecznie działają plastry Contractubex widać na zdjęciu z prawej strony wykonanym po 30 dniach stosowania. Cała kuracja powinna trwać 3 miesiące wtedy efekty są najlepsze.

Opinia o plastrach Contractubex od pacjentki, która przesłała nam te zdjęcia:
“Faktycznie rezultat jest widoczny, kolor zbladł i blizna się spłaszczyła. Używanie plastrów jest bardzo wygodne, założenie jest szybkie i rzeczywiście nie czuć, że coś jest przyklejone do skóry.”
efekty leczenia blizny maścią Contractubex
Pacjent lat 27 po artroskopowej rekonstrukcji więzadła krzyżowego (ACL) stawu kolanowego prawego z użyciem ścięgna mięśnia półścięgnistego.

Zabieg i rehabilitacja bez powikłań. Leczenie preparatem Contractubex w żelu rozpoczęto po zdjęciu szwów i odpadnięciu strupów. Leczenie preparatem jest nadal kontynuowane.
dbanie o bliznę - opinia pacjenta
Młody mężczyzna lat 20, po urazie. Rana szarpana szkłem na przedniej powierzchni uda wymagała tradycyjnego szycia chirurgicznego.
Rana goiła się bez powikłań. Szwy zdjęto w 10 dobie po urazie. Contractubex stosowano przez 3 miesiące. Obecnie blizna prawie niewidoczna.
efekty stosowania żelu Contactubex na bliznę u dziecka
Dziewczynka, 3latka, rana od uderzenia głową w stół - nieszyta, zaklejona plastrami na szpitalnym oddziale ratunkowym.
Efekty stosowania żelu Contractubex od kwietnia 2021 do stycznia 2022.

Dzielimy się niektórymi opiniami o naszych produktach jakie znajdują się na stronach internetowych. Pozytywnych opinii jest dużo więcej, sprawdźcie sami.

Mając żel Contractubex w swojej apteczce, szybko mogę zareagować i zapobiec tworzeniu się różnych nieestetycznych blizn, za co z pewnością dzieci będą mi za kilka lat wdzięczne :-)

wielopokoleniowo.pl

Medycyna oferuje nam coraz więcej możliwości i jeśli mamy odpowiedni fundusz to możemy takich blizn łatwo się pozbyć. Częściej jednak próbujemy domowych sposobów i tak radzimy sobie z bliznami. U mnie bardzo sprawdził się żel contractubex który to pomógł walczyć mi z blizną na ramieniu.

pauladowlasz.pl

Maść działa bardzo pozytywnie na syntezę kolagenu, który jest niezbędny w prawidłowej regeneracji uszkodzonej tkanki skórnej. Dzięki wyciągowi z cebuli, działa miejscowo przeciwzapalnie, zapobiegając tak zwanemu przerostowi blizny.

naturalniepiekna.info

To że blizna po operacji wygląda brzydko to znak, że należy coś zrobić, a nie czekać aż minie. Na szczęście mamy ogromny wybór maści, kremów, żeli, a nawet zabiegów. Sama przetestowałam mnóstwo, ale na te największe i najbrzydsze blizny zadziałał Contractubex. Wiadomo, że to nie jest tak, że dwa razy posmarujemy bliznę i ona zniknie. Nie zniknie. Ale systematyczność i wytrwałość działają cuda, serio.

poligondomowy.pl

Myślałam o laserach i innych zabiegach estetycznych, ale gdy trafiłam na żel na blizny Contractubex to postanowiłam go wypróbować. W najbliższych dniach powinno przyjść moje zamówienie z apteki i zaczynam kurację.

juststayclassy.com.pl

Szkoda, że 4 lata temu nic nie słyszałam o żelu na blizny: Contractubex. Jest to lek, nie kosmetyk, a więc trzeba go kupić w aptece. Polecają go nawet lekarze, więc musi być bardzo skuteczny.

retromama.blog

Niestety zbyt późno dowiedziałam się o tym, że jestem uczulona na silikon. Wówczas jednak z pomocą przyszedł mi żel z wyciągiem z cebuli, który posiada właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze oraz zapobiega tworzeniu się nadmiernej tkanki blizny.

miye.eu

Masowałam bliznę, działałam naturalnymi środkami, korzystałam z plastrów, kupiłam żel na blizny i maść na blizny. Osiągnęliśmy efekt, który nas zadowala. Zminimalizowaliśmy jej widoczność, a także wielu innych które ja i dzieci mieliśmy. Zdradzę Ci teraz patent na to, co moim zdaniem nam najbardziej pomogło. Żel od Contractubex. Jednak jest to lek, więc musisz zasięgnąć porady lekarza.

pierwsze-kroki.com

Contractubex na usunięcie blizn jest znacznie tańszą alternatywą w stosunku do lasera, zupełnie bezpieczną i komfortową kuracją domową

sekretypiekna.com

Gdy rana jest już zasklepiona, używaj specjalnego żelu, który wygładzi i uelastyczni bliznę. Dobry jest np. Contractubex żel, który jest lekiem dostępnym w aptekach bez recepty, a który zawiera 3 składniki wpływające na poprawę wyglądu blizn

myslipotarganej.pl

Jak mówią osoby stosujące go: to taki domowy, sprawdzony sposób na blizny – który dostępny jest bez recepty w aptekach.

vaxy.pl

Stosowanie jest łatwe i skuteczne, wystarczy nałożyć odpowiednią ilość na bliznę i masować do wchłonięcia się produktu w skórę, przy większych i stwardniałych bliznach można zrobić opatrunek i pozostawić na całą noc.

anszpi.pl

Contratubex ma postać lekkiego żelu- bardzo szybko się wchłania, przyjemnie pachnie i otula bliznę lekką osłonką- działa jak niewidoczny opatrunek. Zanim go poznałam, moje blizny goiły się bardzo długo i nie znikały całkowicie.

okiem-julii.pl

Od kilku tygodni testujemy preparat Contractubex, który jest na rynku już od wielu lat, ale my trafiliśmy na niego dopiero teraz. Preparat zawiera między innymi alatoninę i heparynę ważne w gojeniu blizn. I wreszcie ta rana zaczyna ładnie blednąć.

wysmakowane.pl

Po mojej pierwszej cesarce wszystko ładnie się zagoiło, jednak smarowałam ją żelem Contractubex i pilnowałam, żeby jej nie opalać.

blankablog.pl

Ze swojego doświadczenia mogę napisać, że kusząc się na maść na blizny - niczego nie ryzykujemy, a możemy wiele zyskać.

zuzkapisze.pl

Szczególnie obiecująco zabrzmiała tutaj rekomendacja jednej z koleżanek, która po zastosowaniu contactubex potwierdziła, że używając żelu regularnie, udało jej się zredukować widoczność blizny.

matkatezczlowiek.pl

Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora J. Dąbkowska sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora J.Dąbkowska sp.k.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
© 2020 - 2021 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.