
Zdjęcia otrzymaliśmy od p. Ewy. Pani Ewa oparzyła tę cześć ręki parą wodną, która wydostała się z gotującego garnka. Na skórze pojawiły się pęcherze i doszło do powstania otwartej rany. Początkowo rana bolała. Pani Ewa zastosowała Contractubex żel kilka dni po zdarzeniu, po tym jak rana była sucha, nie sączyły się płyny. Na noc, na bliznę nakładała żel, większą ilość, na to gazik i kawałek foli. Folię na brzegach zabezpieczała plastrem opatrunkowym. W ten sposób tworzy się opatrunek okluzyjny.
Opatrunki okluzyjne stosuje się do wzmocnienia efektu działania maści, żeli i preparatów leczniczych nakładanych na rany. Efekt otrzymujemy dzięki zmniejszeniu parowania specyfiku, ograniczenia jego wysychania, czy wysuszania w kontakcie z zanieczyszczeniami. Na dzień, kilka razy dziennie, pani Ewa niewielką ilość żelu Contractubex wsmarowywała w miejsce oparzenia. Nasza pacjentka żel będzie jeszcze stosować do momentu kiedy blizna zmieni kolor, rozjaśni się i zbliży do koloru skóry.

ZOBACZ EFEKT jaki przynosi CONTRACTUBEX® żel po jednym miesiącu stosowania.
Po odpadnięciu ostatniego strupka, pacjent smarował bliznę 4 razy w ciągu dnia. Dodatkowo, delikatnie ją masował ruchami kolistymi. Blizna rozjaśniła się, nie ,,ciągnęła” i nie sprawiała bólu. Przed wyjściem na zewnątrz bliznę p. Jarek smarował kremem przeciwsłonecznym z wysokim filtrem UV. Żel, pacjenta zamierza jeszcze stosować przez najbliższe tygodnie.