Blizna po mastektomii – jak sobie z nią poradzić?

Blizna po mastektomii. Co stosować na bliznę po mastektomii. Jak zmniejszyć widoczność blizny. Contractubex
Blizna po mastektomii. Co stosować na bliznę po mastektomii. Jak zmniejszyć widoczność blizny. Contractubex

O nowotworach piersi donosił już w starożytności Hipokrates określając je ze względu na obraz i liczne nacieczenia jako rak albo krab. W chwili obecnej ten nowotwór jest jednym z najistotniejszych problemów epidemiologicznych1.

Według autorów artykułu – „Nowotwory piersi w Polsce i Europie – populacyjny punkt widzenia” szacuje się, że w krajach członkowskich Unii Europejskiej w 2008 roku u ponad 330 tysięcy kobiet zdiagnozowano raka piersi2.” Metod leczenia jest oczywiście bardzo wiele w zależności od rodzaju nowotworu, zaawansowania procesu nowotworowego i stanu pacjenta. Może to być leczenie chirurgiczne miejscowe, chirurgiczne radykalne, a także leczenie uzupełniające polegające na chemioterapii i radioterapii.

contactubex - maść na bliznę po opryszczce

Kup teraz

 

Po zabiegach chirurgicznych pozostaje dość rozległa blizna. Kolejnym etapem może być rekonstrukcja, ale nie wszystkie kobiety się na nią decydują. Niezależnie od decyzji o dalszym postepowaniu każda amazonka wymaga prawidłowego zaprotezowania. Jest to bardzo istotne z punktu widzenia psychologicznego, estetycznego, a także fizjologicznego. Kobiety nie noszące protez częściej mają skoliozy kręgosłupa. Stosowanie sprawdzonych i bezpiecznych preparatów do pielęgnacji i leczenia blizn jak np. Contractubex zwiększa szanse na powstanie płaskiej, miękkiej blizny, bardziej odpornej na otarcia, które mogłoby opóźnić lub zupełnie uniemożliwić rehabilitacje i zaprotezowanie.

1 Didkowska J., Wojciechowska U., Nowotwory piersi w Polsce i Europie – populacyjny punkt widzenia. „Nowotwory Journal of Oncology 2013; v.63 nr 2, s. 111-118.
2 Bijakowska U. i wsp. Epidemiologia i profilaktyka. „Journal of Education, Health and Sport. 2016;6(8) s. 701-710

 

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podmiot odpowiedzialny Merz Pharmaceuticals GmbH, Niemcy
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora J. Dąbkowska sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora J.Dąbkowska sp.k.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
© 2020 - 2021 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.