Ochrona blizn latem - jak o nie zadbać?

Blizny po wakacjach. Jak dbać o blizny. Jak zmniejszyć bliznę. Co na blizny. Contractubex
Blizny po wakacjach. Jak dbać o blizny. Jak zmniejszyć bliznę. Co na blizny. Contractubex

Wakacje to czas wysokich temperatur i dalekich podróży. W okresie letnim pragniemy, aby nasza skóra była opalona. Przebywając na plaży, jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieniowania UV, dlatego szczególną ochroną należy objąć znamiona i blizny. Opalanie tych wrażliwych fragmentów ciała może skutkować poważnymi problemami estetycznymi i zdrowotnymi.

Słońce pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, jednak jego nadmierna ilość może poważnie zaszkodzić naszej skórze, a zmiany spowodowane działaniem promieni UV są trudne do usunięcia. Oczywiście opalona skóra wygląda dużo zdrowiej, ale po dłuższym czasie można spodziewać się pogorszenia jej stanu. W tym przypadku należy pamiętać o najwrażliwszych częściach ciała, ponieważ nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może między innymi trwale przebarwić blizny, powodując, że staną się one bardziej widoczne. O czym należy pamiętać?

Bezpieczne opalanie 

Bezpieczne opalanie to przede wszystkim umiar. Nawet najlepsze kosmetyki z filtrami nie ochronią naszej skóry przy całodziennym opalaniu się na słońcu. Aby zminimalizować szkodliwy wpływ promieniowania UV, staraj się unikać przebywania na słońcu między 11.00 a 15.00. Wielogodzinne leżenie podczas upału jest najczęstszym powodem podrażnień skóry oraz udaru. Dodatkowo należy osłaniać ciało lekkimi i przewiewnymi ubraniami a po każdej kąpieli nałożyć ponownie filtr przeciwsłoneczny, szczególnie w obszarze blizn. Tkanka w tych miejscach nie posiada naturalnego pigmentu, blizny nie opalają się, co sprawia, że stają się jeszcze bardziej widoczne.

contactubex - maść na bliznę po opryszczce

Kup teraz

Obowiązkowa ochrona przeciwsłoneczna

Filtry przeciwsłoneczne dobrane do fototypu naszej skóry należy stosować w ciągu całego roku, nie tylko latem! Promieniowanie UVA przenika także przez ubrania czy szyby i niszczy DNA skóry. Podczas zwiększonej ekspozycji na słońce powinno zaczynać się od produktów z jak największym faktorem i w razie potrzeby po kilku dniach można stopniowo je zmniejszyć. Tego typu kremy nakładajmy co najmniej 20 minut przez wyjściem na zewnątrz. Pamiętajmy jednak o najbardziej narażonych na promieniowanie miejscach, czyli bliznach i pieprzykach! W torbie plażowej nie może zabraknąć plastra i preparatu z wysokim filtrem SPF 50. Szczególną ochroną obejmijmy najmłodszych, których skóra jest wyjątkowo delikatna.

Specjalistyczna pielęgnacja

Aby cieszyć się piękną skórą latem potrzeba troskliwej pielęgnacji, szczególnie ważnej w przypadku blizn. Ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i działanie regulujące proces bliznowacenia zapewnią plastry Contractubex®. Ich skuteczne działanie oparte jest na efekcie okluzji, który zapewnia odpowiednią wilgotność tkanki blizny. Przez cały czas kontaktu ze skórą stosowane na noc plastry stopniowo uwalniają substancje czynne: wyciąg z cebuli i alantoinę. Podwójny mechanizm działania reguluje proces bliznowacenia, zapobiegając powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając je. To idealne rozwiązanie w czasie wakacji. Plastry działają w nocy, a my w ciągu dnia możemy pozwolić sobie na pełen relaks!

 

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podmiot odpowiedzialny Merz Pharmaceuticals GmbH, Niemcy
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora J. Dąbkowska sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora J.Dąbkowska sp.k.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
© 2020 - 2021 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.