Ochrona blizn latem - jak o nie zadbać?

Blizny po wakacjach. Jak dbać o blizny. Jak zmniejszyć bliznę. Co na blizny. Contractubex

Blizny po wakacjach. Jak dbać o blizny. Jak zmniejszyć bliznę. Co na blizny. Contractubex

Wakacje to czas wysokich temperatur i dalekich podróży. W okresie letnim pragniemy, aby nasza skóra była opalona. Przebywając na plaży, jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie promieniowania UV, dlatego szczególną ochroną należy objąć znamiona i blizny. Opalanie tych wrażliwych fragmentów ciała może skutkować poważnymi problemami estetycznymi i zdrowotnymi.

Słońce pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, jednak jego nadmierna ilość może poważnie zaszkodzić naszej skórze, a zmiany spowodowane działaniem promieni UV są trudne do usunięcia. Oczywiście opalona skóra wygląda dużo zdrowiej, ale po dłuższym czasie można spodziewać się pogorszenia jej stanu. W tym przypadku należy pamiętać o najwrażliwszych częściach ciała, ponieważ nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może między innymi trwale przebarwić blizny, powodując, że staną się one bardziej widoczne. O czym należy pamiętać?

Bezpieczne opalanie 

Bezpieczne opalanie to przede wszystkim umiar. Nawet najlepsze kosmetyki z filtrami nie ochronią naszej skóry przy całodziennym opalaniu się na słońcu. Aby zminimalizować szkodliwy wpływ promieniowania UV, staraj się unikać przebywania na słońcu między 11.00 a 15.00. Wielogodzinne leżenie podczas upału jest najczęstszym powodem podrażnień skóry oraz udaru. Dodatkowo należy osłaniać ciało lekkimi i przewiewnymi ubraniami a po każdej kąpieli nałożyć ponownie filtr przeciwsłoneczny, szczególnie w obszarze blizn. Tkanka w tych miejscach nie posiada naturalnego pigmentu, blizny nie opalają się, co sprawia, że stają się jeszcze bardziej widoczne.

Obowiązkowa ochrona przeciwsłoneczna

Filtry przeciwsłoneczne dobrane do fototypu naszej skóry należy stosować w ciągu całego roku, nie tylko latem! Promieniowanie UVA przenika także przez ubrania czy szyby i niszczy DNA skóry. Podczas zwiększonej ekspozycji na słońce powinno zaczynać się od produktów z jak największym faktorem i w razie potrzeby po kilku dniach można stopniowo je zmniejszyć. Tego typu kremy nakładajmy co najmniej 20 minut przez wyjściem na zewnątrz. Pamiętajmy jednak o najbardziej narażonych na promieniowanie miejscach, czyli bliznach i pieprzykach! W torbie plażowej nie może zabraknąć plastra i preparatu z wysokim filtrem SPF 50. Szczególną ochroną obejmijmy najmłodszych, których skóra jest wyjątkowo delikatna.

Specjalistyczna pielęgnacja

Aby cieszyć się piękną skórą latem potrzeba troskliwej pielęgnacji, szczególnie ważnej w przypadku blizn. Ochronę przed czynnikami zewnętrznymi i działanie regulujące proces bliznowacenia zapewnią plastry Contractubex®. Ich skuteczne działanie oparte jest na efekcie okluzji, który zapewnia odpowiednią wilgotność tkanki blizny. Przez cały czas kontaktu ze skórą stosowane na noc plastry stopniowo uwalniają substancje czynne: wyciąg z cebuli i alantoinę. Podwójny mechanizm działania reguluje proces bliznowacenia, zapobiegając powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając je. To idealne rozwiązanie w czasie wakacji. Plastry działają w nocy, a my w ciągu dnia możemy pozwolić sobie na pełen relaks!

 

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe. Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. Podmiot odpowiedzialny Merz Pharmaceuticals GmbH, Niemcy
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora sp. z o.o. sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
© 2020 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.