Wakacyjny niezbędnik - jakie kosmetyki zabrać ze sobą na wakacje

Blizny po wakacjach. Jak pozbyć się blizny. Contractubex
Blizny po wakacjach. Jak pozbyć się blizny. Contractubex

Sezon urlopowy ruszył, większość z nas planuje lub szykuje się już do wakacyjnych wyjazdów. Oprócz walizki pełnej wygodnych ubrań, warto wziąć ze sobą dobrze zaopatrzoną kosmetyczkę. Co nam się przyda podczas urlopu? Wakacje to okazja, by zwiedzić kraj lub dalsze zakątki świata. Warto zrobić sobie uniwersalną listę produktów, które będą pomocne w każdej szerokości geograficznej.

Uwaga na słońce

Bez względu na kierunek, jaki wybierzemy, ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna – zarówno w krajach tropikalnych jak i w miejscach bardziej zacienionych i chłodnych. Warto pamiętać, że promieniowanie słoneczne dzieli się na UVB – odpowiadające za nagrzewanie i opaleniznę – oraz UVA – którego nie czujemy, a które przenika przez szyby i chmury, zatem jesteśmy narażeni na jego oddziaływanie niemal cały czas. Dlatego krem z filtrem jest niezbędnym elementem wakacyjnej kosmetyczki – warto jednak dostosować stopień ochrony do warunków, w jakich będziemy przebywać.

Nawilżenie potrzebne zawsze

Dobry krem do pielęgnacji skóry jest potrzebny bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy relaksujemy się na urlopie. W warunkach wyjazdowych często zapominamy o codziennych rytuałach – i słusznie, bo od wszystkiego warto odpocząć, jednak nawilżenia skóry nie należy zaniedbywać. Takiej pielęgnacji będą wymagać też włosy – szczególnie narażone na wysuszające działanie słońca czy soli morskiej. Aby ograniczyć liczbę kosmetyków, możemy zdecydować się na szampon i odżywkę w jednym.

contactubex - maść na bliznę po opryszczce

Kup teraz

Lekki makijaż sprawdzi się wszędzie

Wakacje to dobry moment, by cera odpoczęła od kolorowych kosmetyków, ale nie każda z nas czuje się w wersji sauté równie dobrze. Dlatego warto mieć pod ręką niezbędne minimum w postaci pudru matującego i tuszu do rzęs, które przydadzą się zwłaszcza na wieczorne wyjścia. Koniecznym uzupełnieniem będzie też płyn do demakijażu, łagodny dla skóry i oczu.

Ratunek w nagłych przypadkach

Ryzyko drobnych urazów na wyjazdach często się zwiększa – mamy skłonność do bardziej ryzykownych zachowań niż na co dzień oraz prowadzimy więcej aktywności, które wiążą się niekiedy z kontuzjami. Apteczka pierwszej pomocy powinna być zatem niezbędnym wyposażeniem wakacyjnej walizki. Warto mieć w niej płyn do dezynfekcji ran, opatrunki i lekki proszek znieczulający. Nie zawsze podczas takich wyjazdów możemy liczyć na odpowiednią pomoc medyczną, dlatego aby uniknąć przywiezienia z urlopu przykrej pamiątki w postaci blizny, dobrze jest mieć w kosmetyczce środki pomocne w profilaktyce i leczeniu takich urazów. W warunkach wyjazdowych najlepiej sprawdzą się zawierające wyciąg z cebuli i alantoinę plastry Contractubex®, zakładane na noc, które wykorzystują efekt okluzji zapewniający odpowiednią wilgotność tkanki blizny. Plastry zapobiegają powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając je. Leczenie można rozpocząć natychmiast po zagojeniu się rany lub usunięciu szwów. Dzięki temu, że stosujemy je nocą, w ciągu dnia możemy cieszyć się wakacjami.

 

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podmiot odpowiedzialny Merz Pharmaceuticals GmbH, Niemcy
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora J. Dąbkowska sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora J.Dąbkowska sp.k.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
© 2020 - 2021 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.