Zima - czas na usuwanie znamion i kurzajek

Zima czas na usuwanie znamion i kurzajek. Co stosować na blizny po usuwaniu znamion. Contractubex
Zima czas na usuwanie znamion i kurzajek. Co stosować na blizny po usuwaniu znamion. Contractubex

O nieestetycznych zmianach na skórze przypominamy sobie szczególnie latem, kiedy ciepłe swetry i kurtki porzucamy na rzecz bluzek z krótkim rękawem i sukienek. Tymczasem ich usunięcie najbezpieczniejsze jest właśnie zimą. Dlaczego?

Mniejsze promieniowanie słoneczne raczej mało komu służy, ale czas, kiedy pochmurnych dni jest jednak więcej niż przez resztę roku, warto wykorzystać w słusznym celu. Mowa tu nie tylko o zabiegach redukujących niedoskonałości skóry typu zmarszczki czy trądzik, ale i o usuwaniu zmian mogących mieć w przyszłości przykre konsekwencje. Kurzajki, znamiona oraz włókniaki to tylko część zmian, których najlepiej pozbyć się zimą, koniecznie po konsultacji ze specjalistą dermatologiem, potrafiącym wskazać odpowiednią metodę usunięcia zmiany.

Czas na chirurga

Jeśli zmiany okażą się nowotworowe lub cokolwiek wskazuje na to, że istnieje choć ryzyko pojawienia się niebezpiecznych zmian wewnątrz znamienia lub włókniaka, zaleca się ich usunięcie metodą chirurgiczną. Lekarz, używając do tego skalpela, wycina zmianę z marginesem zdrowych tkanek, niwelując niebezpieczeństwo jej ponownego pojawienia się. Zabieg wykonuje się tylko w znieczuleniu miejscowym. Czas gojenia rany jest uzależniony od wielu czynników, także tych osobniczych. Średnio trwa kilka miesięcy. Warto zadbać w tym czasie o prawidłową pielęgnację blizny tak, aby nie pojawiły się powikłania typu bliznowce, czy po prostu nieestetyczna blizna. Aby temu zapobiec, najlepiej działać od razu po zasklepieniu się rany. Pielęgnacji sprzyja lek na blizny np. żel Contractubex. Contractubex jest lekiem na blizny stosowanym po całkowitym wyleczeniu rany. Wykazuje działanie antyproliferacyjne, przeciwzapalne, wygładzające i rozluźniające tkankę blizny.

contactubex - maść na bliznę po opryszczce

Kup teraz

 

Blizny po kurzajkach

Odrębną, ale wbrew pozorom prostą do wyleczenia zmianą są kurzajki. Chociaż mają one podłoże wirusowe, brodawek również można pozbyć się za pomocą szybkiego zabiegu. Coraz częściej stosuje się leczenie laserem lub krioterapię, czyli usunięcie zmiany podczas jej wymrożenie. Niestety, nawet laserowe usuwanie kurzajek pozostawia niewielką bliznę, ale jak w przypadku ran po wycięciu pieprzyków czy włókniaków, tak i tu zadziałać można odpowiednimi maściami lub żelami.

Co istotne, o ile rana zagoi się dość szybko, o tyle tkanka regeneruje się już nieco dłużej. Aby zdążyć z leczeniem blizny do wiosny i pozwolić sobie na 3-miesięczne stosowanie żelu na blizny np. Contractubex, najlepiej więc poddać się zabiegowi wczesną zimą. Nie sposób nie wspomnieć tu również o promieniowaniu słonecznym, które nie tylko przyspiesza starzenie się skóry, ale i w miejscu zmian pozabiegowych powoduje pojawienie się zmian barwnikowych.

 

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podmiot odpowiedzialny Merz Pharmaceuticals GmbH, Niemcy
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora J. Dąbkowska sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora J.Dąbkowska sp.k.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
© 2020 - 2021 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.