3 główne rodzaje blizn, sposoby na ich usunięcie Jak to zrobić?

Co stosować na blizny po trądziku. Jak zmniejszyć blizny po trądziku. Contractubex

Blizny często zajmują miejsce w czołówce kompleksów zarówno kobiet jak i mężczyzn. Co zrobić, jeżeli blizna „zdobi” widoczne na co dzień miejsca na naszym ciele, jak twarz czy dłonie a myśl o kojarzeniu nas jako „ta dziewczyna z blizną na…” przyprawia nas o zawroty głowy? Jest na to sposób!

Niechciany kompan 

Blizny są najczęściej skutkiem ubocznym urazów ciała lub zabiegów chirurgicznych. Poza tym miejsce rany, czas gojenia oraz genetyczne skłonności do zabliźniania mają wpływ na efekt końcowy gojenia. Rozróżniamy główne trzy typy blizn: przerostowe, zagłębione, zwane również zanikowymi oraz bliznowce.

Blizna przerostowa

Jeżeli w krótkim okresie po wygojeniu rany, w naszej skórze zaczną nadmiernie wytwarzać się włókna tkanki łącznej – bardzo możliwe, że blizna ulegnie „wybrzuszeniu” względem zdrowej, nietkniętej urazem skóry. Jej powstawanie często wynika ze złej pielęgnacji rany, np. braku uruchomienia, odpowiedniego opatrunku lub wdania się zakażenia.

Blizna zagłębiona

Osoby, które walczą z trądzikiem to główny obiekt zainteresowań na celowniku blizn zanikowych. Jak powstają? Odwrotnie do blizn przerostowych – wskutek produkcji za małej ilości włókien tkanki łącznej, którą pokrywa tkanka blizny. Tak zagojona blizna zapada się w skórze, tworząc wgłębienia, które z wiekiem, czyt. spowolnieniem produkcji kolagenu, stają się coraz bardziej widoczne.

contactubex - maść na bliznę po opryszczce

Kup teraz

 

Bliznowiec

Niby już rana jest zagojona, ale produkcja włókien tkanki łącznej trwa w najlepsze, stale wrastając w zdrową skórę i tworząc efekt dużych, rozlanych blizn. Na tego rodzaju blizny najbardziej narażone są dziewczęta i młode kobiety oraz osoby, które odziedziczyły w genach tę niewdzięczną nadprodukcję tkanek. Bliznowiec tworzy się w miejscach, w których skóra ulega wysokiemu napięciu.

Jak walczyć z bliznami?

Istnieje kilka sposobów na pozbycie się blizn lub chociaż zmniejszenie ich widoczności. Można zdecydować się na chirurgiczne usunięcie problemu, poprzez wycięcie zmienionej tkanki i pozostawienie wyłącznie tej zdrowej. Inną, mniej bolesną opcją jest wizyta w aptece – znajdziemy tam zarówno żele, kremy, maści jak i… plastry. Jeżeli więc macie problem z nieestetycznym bliznami, koniecznie wypróbujcie domową kurację, np. przy użyciu plastrów Contractubex. Jest to jedna z wygodniejszych opcji, którą stosuje się na noc, a ich najintensywniejsze działanie wykazują podczas snu. Plastry dzięki efektowi okluzji zapewniają stałą wilgotność blizny. W rezultacie blizna ulega wygładzeniu, zmiękczeniu i uelastycznieniu. Poza tym można stosować je nawet w trudnodostępnych miejscach.

Pozbywanie się niechcianych blizn wcale nie musi kończyć się na stole chirurgicznym. W obecnych czasach dostępne są produkty, których składniki wykazują działanie znacząco zmniejszające widoczność blizn.

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podmiot odpowiedzialny Merz Pharmaceuticals GmbH, Niemcy
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora J. Dąbkowska sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora J.Dąbkowska sp.k.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
© 2020 - 2021 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.