Poznaj metody usuwania tatuażu

Blizna po usuwaniu tatuazu. Jak usuwac tatuaz i zmniejszyc blizne. Co na blizne po tatuazu. Contractubex
Blizna po usuwaniu tatuazu. Jak usuwac tatuaz i zmniejszyc blizne. Co na blizne po tatuazu. Contractubex

Kiedy początkowo atrakcyjny, oryginalny i wymarzony tatuaż okazuje się pomyłką i niechcianą „ozdobą”, stoimy przed trudnym wyborem – pogodzić się z jego obecnością lub spróbować go usunąć. Jeśli już nie możesz znieść zgryźliwych komentarzy, obsesyjnie oglądasz tatuaż w lustrze i zmieniasz garderobę tylko po to, aby ukryć niechcianą pamiątkę, może warto zastanowić się nad jej usunięciem? Metod jest kilka.

Laseroterapia

Gdy tylko tatuaż zaczyna nam doskwierać, staramy się go zamaskować strojem, a niekiedy makijażem. Na dłuższą metę nie jest to jednak skuteczne – nie usuwamy bowiem głównego źródła problemu. Obecnie najbardziej skuteczną metodą usunięcia trwałego tatuażu jest laseroterapia, która polega na pochłanianiu barwnika za pomocą wiązek lasera. W zależności od wielkości oraz głębokości „ozdoby” zabieg należy powtórzyć zwykle od 3 do 10 razy. Koszty tej metody są dosyć wysokie. Dodatkowo warto zapytać lekarza podczas konsultacji o możliwe skutki uboczne zastosowania lasera.

W niektórych przypadkach, kiedy zabieg jest niewłaściwie wykonany albo wiązka lasera jest zbyt mocna, może dojść do uszkodzenia skóry. Pozostają wówczas nieestetyczne blizny, których możemy pozbyć się regularnie stosując m.in. żele z wyciągiem z cebuli takie jak np. Contractubex. Stosowanie żelu zaleca się także między sesjami laseroterapii, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia blizny.

contactubex - maść na bliznę po opryszczce

Kup teraz

Peelingi i dermabrazja

Co zrobić, jeśli nie możemy pozwolić sobie na zabiegi laserowe? Mniej kosztowne sposoby, takie jak różnego rodzaju peelingi, salabrazja – zabieg za pomocą chlorku sodu, dermabrazja mechaniczna – zabieg za pomocą urządzenia posiadającego głowicę ścierną i inne metody złuszczające martwy naskórek pomogą sprawić, że niechciana ozdoba będzie mniej widoczna, ale przy permanentnym tatuażu raczej nie możemy mówić o całkowitym jego usunięciu. Trzeba także liczyć się z tym, że nie są to bynajmniej mniej bolesne metody.

„Cover up” i kamuflaż

Innymi sposobami na pożegnanie się z niechcianym tatuażem są „cover up” i kamuflaż. Pierwszy z nich polega na uzupełnieniu już istniejącego tatuażu o nowe wzory i zdobienia, zmieniające całkowicie jego wygląd i charakter. Nie mamy jednak pewności, czy po pewnym czasie nie stwierdzimy, że i ten tatuaż przestał nam się podobać. Z kolei druga z wymienionych metod polega na wprowadzeniu barwnika w kolorze skóry w miejsce starego tatuażu. Oba sposoby, w zależności od wielkości już istniejącego tatuażu, wymagają od nas od jednej do kilku wizyt w salonie.

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podmiot odpowiedzialny Merz Pharmaceuticals GmbH, Niemcy
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora J. Dąbkowska sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora J.Dąbkowska sp.k.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
© 2020 - 2021 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.