Rozstępy? Nie jesteś na nie skazana!

Rozstępy jak powstają jak im przeciwdziałać. Co na rozstępy
Rozstępy jak powstają jak im przeciwdziałać. Co na rozstępy

Problem rozstępów dotyka obecnie dużej części kobiet – cierpią na nie przeważnie kobiety w ciąży (aż 90%), osoby w okresie dojrzewania oraz te, które nagle i gwałtownie zyskały na wadze bądź schudły. Rozstępy najczęściej występują na nogach w okolicach pośladków, ud. Znasz sposoby, aby się ich pozbyć?

Rozstępy powstają z powodu naciągnięcia skóry poza granice jej naturalnej elastyczności. Wówczas uwalniają się enzymy rozkładające włókna kolagenowe i elastynowe, w wyniku czego powstają wąskie różowe blizny, które początkowo mają około kilku centymetrów. Niestety z czasem blizny powiększają się, powodując nieestetyczny wygląd naszej skóry. Dlatego warto powstrzymać rozstępy jak najwcześniej.

Kto ma ten problem?

Przede wszystkim problem rozstępów dotyka aż 90% młodych mam i co drugiej osoby w okresie dojrzewania. Najbardziej podatne na rozstępy są osoby o delikatnej i cienkiej skórze, właśnie dlatego zdecydowanie większy problem z rozstępami mają kobiety. Niemniej jednak warto zaznaczyć, że pośród młodych chłopców w okresie dojrzewania rozstępy ma aż 40% z nich. W przypadku mężczyzn problem pojawia się także wtedy, gdy podejmują intensywne ćwiczenia na siłowni. Wówczas duży przyrost tkanki mięśniowej skutkuje najczęściej rozstępami na bicepsach, obręczy barkowej, udach i okolicach kolan. Z problemem borykają się także osoby, które gwałtownie zyskały bądź straciły na wadze. W takich skrajnych sytuacjach skóra zostaje poddana przeciążeniom – rozszerza się do granic elastyczności, albo traci swoją elastyczność i jędrność, co w konsekwencji może powodować rozstępy.

contactubex - maść na bliznę po opryszczce

Kup teraz

 

Zbawienna cebula?

Kurację zmniejszającą widoczność rozstępów i blizn powinno się zacząć jak najszybciej. Popularnym i bardzo skutecznym sposobem na zmniejszenie blizny są maści z wyciągiem z cebuli, który ma właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze oraz zapobiega tworzeniu się nadmiernej tkanki blizny. Dostępnym na rynku od wielu lat produktem, który zyskał zaufanie specjalistów i pacjentów, jest Contractubex. Żel ten oprócz wyciągu z cebuli zawiera dodatkowo zmiękczającą blizny heparynę, która zmniejsza też obrzęk, pobudza regenerację komórek i tkanek oraz może wiązać wodę w tkance blizny. Natomiast dodatek alantoiny sprzyja gojeniu rozstępów i blizn oraz z mniejsza świąd, który często towarzyszy tworzeniu się blizny. Niezwykle ważne jest także unikanie słońca – przez czas od 6 do 9 miesięcy nie należy wystawiać blizny na długotrwałe działanie intensywnego światła słonecznego. Przestrzeganie tych zasad może mieć wpływ na zmniejszenie widoczności blizny.

Plastry – nawet ich nie zauważysz

Alternatywą dla regularnego stosowania żelu są hipoalergiczne plastry Contractubex. To intensywnie działający plaster do stosowania na noc. Przyklejanie plastrów przez około 3 miesiące daje najlepsze efekty. Podwójny mechanizm działania reguluje proces bliznowacenia, zapobiegając powstawaniu przerosłych blizn, jednocześnie zmiękczając, wygładzając i uelastyczniając blizny. Plaster można również nakładać w celu spłaszczenia, rozjaśnienia i wygładzenia miejsca objętego blizną. Leczenie można rozpocząć natychmiast po tym jak zaczną się pojawiać rozstępy. W przypadku blizn pooperacyjnych lub pourazowych kurację najlepiej zacząć po zagojeniu się rany lub usunięciu szwów. Plastry sprawdzają się zarówno w przypadku małych, jak i dużych blizn.

 

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podmiot odpowiedzialny Merz Pharmaceuticals GmbH, Niemcy
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora J. Dąbkowska sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora J.Dąbkowska sp.k.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
© 2020 - 2021 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.