Co stosować na blizny po trądziku, po ospie, po wypryskach

ladco stosować na blizny potrądzikowe

Blizny potrądzikowe

Blizny po trądziku to stosunkowo często występujący defekt estetyczny na naszej skórze. Ślady dotyczą zazwyczaj osób dorosłych, które w przeszłości miały trądzik i nie został on odpowiednio wyleczony. Blizny po trądziku, czyli blizny zanikowe, są efektem nieprawidłowo leczonych wyprysków, niewłaściwej higieny dotyczącej skóry z trądzikiem, a także głęboko umiejscowionej infekcji bakteryjnej. Pojawiają się gdy proces gojenia się jest zakłócony przez niewystarczającą produkcję kolagenu i elastyny. Duże znaczenie ma obszar stanu zapalnego. Niektóre osoby są bardziej podatne na powstawanie tego typu blizn gdyż mają mniejsze zdolności regeneracyjne skóry. Ważne jest, aby zastosować wówczas dobrą maść na blizny po ospie.

Jak powstaje blizna po trądziku?

Blizna po trądziku jest zmianą skórną powstałą na skutek uszkodzenia skóry właściwej i zastąpienia tego fragmentu tkanką łączną włóknistą. Tkanki włókniste występują w postaci wgłębień o nieregularnym kształcie i wielkości, a także różnej głębokości.

Blizny potrądzikowe powstają zazwyczaj, gdy trądzikowi towarzyszą stany zapalne i zmiany ropne, które sprzyjają niestety nieprawidłowemu gojeniu się skóry, a także, gdy uszkodzenia są bardzo głębokie. Ślady po trądziku to najczęściej blizny zanikowe objawiające się jako drobne, wgłębienia w skórze.

jak dbać o blizny po trądziku

Blizny zanikowe, mogą pozostawać po trądziku, to niejednorodne zapadnięcia skóry, które obejmują zazwyczaj twarz. Są nieestetyczne, skóra pokryta bliznami jest sztywna, mało elastyczna, wygląda jak ,, podziobana’’.

Blizna po trądziku może mieć również postać wypukłych, twardych guzków. Wtedy taką bliznę nazywamy przerostową. Blizna po trądziku występuje także w postaci przebarwień, czyli różowych lub jasnobrązowych plan na skórze.

Blizna po trądziku, skąd się bierze?

Ślady po trądziku, tak jak inne blizny może powstawać u osób, które mają do tego genetyczne predyspozycje. Inną przyczyną powstawania blizn potrądzikowych jest nieprawidłowe leczenie trądziku. Blizna po trądziku jest także efektem błędnej pielęgnacji. Najczęściej występuje u osób ze skłonnością do wyciskania lub rozdrapywania krost i zaskórników.

contactubex - maść na bliznę po opryszczce

Kup teraz

 

Trądzik, blizna po trądziku – pielęgnacja

W przypadku cery trądzikowej, ze skłonnością do powstawania blizn podstawą jest odpowiednia pielęgnacja oraz dieta. Jeżeli to możliwe, rekomenduje się ograniczenie spożywania żywności wysokoprzetworzonej. Należy pamiętać o nawadnianiu organizmu, dostarczaniu mu odpowiedniej ilości witamin i minerałów wraz z pożywieniem. Bardzo istotne jest regularna zmiana pościeli czy przecieranie ekranu smartfonu, na którym gromadzą się bakterie i kurz. Samo leczenie trądziku i powstałych po nim blizn zaleca się konsultować z lekarzem dermatologiem. Dzięki temu możliwe będzie „wychwycenie” przyczyn powstawania trądziku, a także dobranie odpowiedniej kuracji przeciwtrądzikowej.

Pamiętajmy, blizna po trądziku dla części osób może stanowić taki sam problem jak występujący trądzik. Jest nieestetyczna, często występuje na twarzy, co nie do końca pozwala na jej zamaskowanie. Dodatkowo, proces leczenia blizn często jest długi i trudny dla pacjenta. Blizna po trądziku w wielu przypadkach jest powodem kompleksów i zaniżonej samooceny. Blizna po trądziku wbrew powszechnym przekonaniom występuje nie tylko u młodzieży, ale również u osób starszych. W przypadku starszego pokolenia, należy pamiętać, że leczenie blizn może być bardziej czasochłonne ze względu np. na zmniejszającą się ilość naturalnego kolagenu wraz z wiekiem. Obecnie istnieje wiele sposobów na blizny po trądziku. Od dostępnych na rynku maści, żelów na blizny po zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej.

Blizny po ospie i dużych wypryskach

Ospa jest chorobą zakaźną powodującą powstawanie swędzącej wysypki. Rozdrapywanie zmian skórnych może powodować ich zakażenie i zaburzać proces gojenia się rany, podobnie jak  zdrapywanie strupków. Naruszenie skóry powoduje powstawanie blizn. Jak bardzo będą widoczne zależy w dużym stopniu od tego jak dbamy o bliznę w trakcie całego procesu gojenia się się i czy zastosujemy maść na blizny po ospie.

Duże wypryski, te z naciekiem ropnym mogą pozostawić znaczną bliznę. Należy w odpowiednim czasie zadbać o prawidłowy proces gojenia, a  w końcowej fazie stosować odpowiednią maść na blizny po ospie. Dobrym wyborem jest żel Contractubex® - krem na blizny po ospie. Preparat Contractubex® jest regularnie zalecany przez lekarzy na całym świecie w ponad 60 krajach. Skuteczność produktów została udowodniona w badaniu klinicznym.

Co stosować na blizny po wypryskach, trądziku czy ospie aby zmniejszyć ich widoczność?

co stosować na blizny po ospie

  1. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub dermatologa pokazać bliznę i zastosować się do otrzymanych zaleceń.
  2. Bardzo istotne jest dbanie o codzienną higienę i stosowanie preparatów w tym maść na blizny po ospie lub krem na blizny po ospie.
  3. W końcowej fazie stanu zapalnego pomagają maści/żele na blizny posiadające właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i regulujące proces powstawania blizny. Blizny powstają w wyniku naturalnego procesu gojenia się uszkodzonej skóry, to co możemy zrobić to pomagać im budować się w taki sposób aby nie były widoczne. Maść na blizny po ospie, krem na blizny po ospie lub żel jak np. Contractubex® regulują proces powstawania blizny. Contracubex® żel zawiera trzy substancje czynne heparynę, wyciąg z cebuli i alantoinę. Ich współdziałanie reguluje syntezę kolagenu, skutkuje przeciwzapalnie i bakteriobójczo, zmiękcza obrzęk i bliznę, pobudza regenerację komórek i zmniejsza świąd towarzyszący procesowi gojenia się.
  4. Unikać przez cały czas gojenia się ran i po powstaniu świeżych blizn promieni UV. Promienie słoneczne mogą powodować przebarwienia blizny przez co będzie jeszcze bardziej widoczna. Należy stosować kremy z filtrem 50 nawet gdy słońce zakrywają chmury.
  5. Skonsultuj wszystkie metody dbania o blizny z lekarzem aby mieć pewność, że są dla Ciebie najlepsze i bezpieczne. Maść na blizny po ospie lub krem na blizny po ospie powinien być dobrany do rodzaju skóry, blizny i wielu osobniczych czynników.
  6. Należy pamiętać, aby maść na blizny po ospie lub krem na blizny po ospie stosować zgodnie ze wskazaniami. Najpierw najlepiej jest przetestować maść na blizny po ospie lub krem na blizny po ospie na małej powierzchni i przekonać się czy nie jesteśmy uczuleni na któryś ze składników preparatu.

Jak działają aktywne składniki używane w leczeniu blizn takie jak: wyciąg z cebuli, alantoina, heparyna

maść na blizny po ospie - contractubex żel

Maść na blizny po ospie, krem na blizny po ospie czy wreszcie żele do leczenia blizn znajdziesz różne składniki aktywne wpływające na proces bliznowacenia. Najważniejsze z nich to:

Wyciąg z cebuli

posiada właściwości przeciwzapalne i bakteriobójcze oraz zapobiega tworzeniu się nadmiernej tkanki blizny. Nie musisz obawiać się nieprzyjemnego zapachu cebuli.

Heparyna

zmiękcza bliznę, zmniejsza obrzęk, pobudza regenerację komórek oraz może wiązać wodę w tkance blizny.

Alantoina

pobudza powstawanie blizny oraz ma działanie zmiękczające, a także zmniejsza świąd często towarzyszący procesowi gojenia.

 

Wszystkie te składniki znajdziesz w żelu na blizny Contractubex®

Contractubex żel, 1 g żelu zawiera substancje czynne: 50 IU heparyny sodowej, 100 mg wyciągu płynnego z cebuli i 10 mg alantoiny. Wskazania: Blizny ograniczające ruch, powiększone (przerostowe, obrzmiałe, o kształcie bliznowca), nieestetyczne blizny pooperacyjne, blizny po amputacjach, blizny pooparzeniowe i powypadkowe, przykurcze np. palców (przykurcz Dupuytrena), przykurcze ścięgien spowodowane urazami oraz kurczeniem się blizny. Przeciwwskazania: Nie stosować Contractubex żel w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazaniami do zastosowania żelu są: niewyleczone rany, blizny obejmujące duże obszary skóry, uszkodzona skóra, aplikacja na błony śluzowe. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Podmiot odpowiedzialny Merz Pharmaceuticals GmbH, Niemcy
Podmiot odpowiedzialny:
Merz Pharmaceuticals GmbH,
Eckenheimer Landstrasse 100,
D-60318 Frankfurt, Niemcy
Merz
Informacje o produkcie:
Egora J. Dąbkowska sp. k.
ul. Kręta 3/16
Warszawa 00-759
tel: + 48 22 252 89 55
email: biuro@egora.pl
Egora logo
Zawarte na stronie informacje mają charakter wyłącznie informacyjny, nie mają charakteru konsultacji medycznej i nie mogą zastąpić konsultacji lekarza do którego należy ostateczna decyzja o rodzaju i zakresie wdrożonego leczenia.
Administratorem danych osobowych jest Egora J.Dąbkowska sp.k.
Dane osobowe przetwarzane będą w celu udzielenia odpowiedzi na wiadomość przesłaną na podany adres e-mail.
Przysługują Pani / Panu następujące prawa: prawo dostępu do treści danych, prawo do sprostowania danych, prawo do usunięcia danych, prawo do ograniczenia przetwarzania danych, prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych) w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.
Pełna treść klauzuli znajduje się tutaj.
© 2020 - 2021 Egora. Prawa autorskie zastrzeżone.